Yeşil Göz Makyajı Püf Noktaları

Makyaj yapımı her bayan için son derece önemlidir. Her bayan için makyaj günlük yapılması gereken işler arasının en başında gelmektedir. Makyajın en önemli kısmı göz makyajıdır. Göz makyajı doğru yapıldığı takdirde makyajı tamamlamak daha kolay olacaktır.

Yeşil gözlü bayanlar makyaj yaparken değişik tonları kullanabilirler. Günlük makyaj yapımında kahve tonlarında renkler ideal bir seçim olacaktır. Gece veya akşam dışarı çıkılırken ise yeşil tonlarda ve siyah göz kalemiyle daha dolu bakışlar elde edilebilir. Göz rengine göre yine mor tonlarda farlar yeşil göze uyumlu olacak ve gözlerin belirginliğini sağlayacaktır. En doğru rimel rengi siyahtır. Fondöten cilde uygulandıktan sonra far rengi seçilerek göz kapaklarına sürülmelidir.

Arkasından rimel uygulanır ve gözlerin belirginliğini arttırmak için siyah göz kalemi uygulanabilir. Göz makyajı işlemi bittikten sonra ise şeftali tonlarında olan allık sürülmelidir. En alımlı ve doğal allık rengi şeftali tonlarında olandır. En son olarak ise hafif koyu kırmızı renk uyguladığımız makyaj için en uygun renkte ruj olacaktır.