Televizyon için Makyaj Hileleri

Televizyon herkesin güzel gözükmek istediği, insanların sizi evlerinden izleyebildiği bir sahnedir. Bu sahne birçok kusurun fark edilebileceği riskli bir zemindir. Televizyon makyajının en büyük sırrı ışıklar altında yüzünüzün tonlamalarıdır.

Öncelikle göz çevrenizi gözaltı kapatıcısı, göz kapağınızı da fondöten ile kapayın. Fondöten uygularken dekolteye kadar inmeyi unutmayın. Fondötenin kalıcı olması ve ışıklar altında cildinizin parlamaması için gözaltı dışında kalan bölgeye transparan pudra uygulayın. Göz üstlerine açık renkte astar far sürün. Koyu renk far ile göz kapaklarının ortasından kirpik diplerine doğru yayılan bir far sürün ve gölgelendirin. Üzerine eyeliner uygulayın. Kaş altlarına parlak renkte bir far sürerek makyajınızı ortaya çıkarın. Koyu renk bir göz farını gözaltlarınıza kirpik çizgisi hizasında sürerek gözlerinizi belirginleştirin. Son olarak rimel sürüp tercihe göre takma kirpiklerinizi takın ve göz farınızı kapatmayacak şekilde sim uygulayın.

Allığı elmacık kemikleriniz boyunca uygulayın. Toz far veya kalem ile kaşlarınızı belirginleştirin ve kaş jölesi ile sabitleyin. Ruj veya parlatıcı sürerek makyajı tamamlayın.