Yanlış Makyaj Çirkinleştirir!

Güzelleşmek işin her bayanın yaptığı makyaj yanlış teknikler uygulanırsa çirkinleştirebilir. Bu sebeple makyaj yapımında fazlaca yapılan hatalar neler?

1-Yanlış Fondöten Kullanımı: yanlış tondaki fondöten kullanımı boyun ve yüz arasında farklılık yaratacaktır daha makyaj bitmeden hata yapmış olacaksınız. Ve fondöten süngeriyle tam olarak yayılmayan fondöten yüzünüzde yamalı bir görüntü oluşturur. Bu nedenle fondöten rengi teninize uygun ve güzel yaydırılmalıdır.

2-Göz Makyajı Hataları: Çok fazla derecede siyah kalem kullanılması ve gözlerde lens kullanılması doğallıktan sizi uzaklaştırmaktadır. Göz makyajında belirgin ve koyu renkler sizi olduğunuz yaştan daha büyük gösterir ve yanlış renk seçimi sizi çirkinleştirebilir. Doğal tonlardan yana olabilirsiniz.

3-Rimel Kullanımı: İtina ile sürülmeyen rimel gözlerde topaklanma ve bulaşma yaşatabilir. Özenle rimelin sürülmesi gerekmektedir.

4-Allık Kullanımı: Kırmızı tonlar yerine şeftali ve bronz tonlu allıklar sizi daha doğal ve bakımlı gösterecektir. Ayrıca kaş altına uygulanan allık uygulaması sizi yorgun ve solgun gösterir. Bu nedenle açık renk astar far kullanılmalıdır.

5-Hatalı Ruj Kullanımı: Dudak kaleminizi taşırmadan ve ruju uyguladıktan sonra sürmeniz önerilir ve mutlaka rujunuzun tonunda veya bir ton koyusunu kullanın.