Makyaj her zaman güzelliğimize güzellik katan bir olgu olarak var olmuştur. Daha iyi ve güzel görünmek, bulunduğumuz ortamda dış görünüşümüzle hep bir adım önde olmak. Bunlar bir kadın için olmazsa olmazlardır. Bu farklı ve güzel görünme arzumuz kendi içinde sırlarda barındırmamıza sebep olmuştur. Ünlülerden tutunda ev kadınlarına kadar mutlaka makyaj ve bakımla ilgili bir sırrımız vardır. Şimdi bu yazımızda bazı makyaj sırlarını deşifre edeceğiz. Söz konusu makyaj sırları olduğunda ufak detayların ne kadar önemli olduğunu hep beraber göreceğiz. İşte sizin için derlediğimiz bazı makyaj sırları;

Dudaklarınızın olduğundan daha dolgun mu görünmesini istiyorsunuz? Yapmanız gereken tek şey dudak kalemini dudaklarınızın hafifçe dışından sürmeye başlamanız. Rujunuzu da buna göre uygularsanız artık daha dolgun dudaklarınız var demektir.
Cildinizin bozulmasını istemiyorsanız makyajınızı tam olarak temizlemeden kesinlikle yatağa girmeyin.
Saçlarımız bizim için ne kadar değerli değil mi? Eğer saçlarımıza zarar gelmesini istemiyorsak sülfat (SLES, SLS, ALS, MLS) içeren şampuanlardan uzak durmalıyız. Sülfat kansorejen bir madde olduğu gibi içerdiği tuz nedeniyle saç tellerimizi zamanla aşındırır.
Fön ve maşa hayatımızın vaz geçilmezleri. Ancak mümkün olduğunca ikisinden de uzak durmalıyız. Alternatif olarak da yatarken saçlarımızı bigudiye sarabiliriz.
Yüzünüzün daha zayıf ve kemikli mi görünmesini istiyorsunuz? Yanıt bronzlaştırıcı. Bronzlaştırıcıyı elmacık kemiğimizin altına uygularsak iyi bir netice alabiliriz.
Leke izi gibi bir sıkıntınız varsa eğer çözüm salisilik asit içeren ürünleri kullanmaktır. Salisilik cildinizin rengini açarak leke izlerini görünmez yapabilir.
Sivilceleri fondöten ve kapatıcı ile gizlemek bilinen bir yöntemdir. Ancak tavsiyemiz çok mecbur kalmadıkça bu yönteme başvurmamak olacak.
Saçlarımızla oynamak birçok zaman vazgeçilmez bir alışkanlık. Ancak bu alışkanlığımızın bize geri dönüşü çabuk yağlanan ve kırılan saçlar.
Belki yağlı bir saç deriniz var ve sizin çözümünüz her gün banyo yapmak. Ama buda bırakmamız gereken bir alışkanlık. Her gün saç yıkamak saç derimizin yağ dengesini bozar.
İster yaz ister kış, mevsim ne olursa olsun yüksek faktörlü koruyucu kullanın.
Dolgun görünen saçlarınız olsun istiyorsanız saçlarınızı öne atıp sprey sıktıktan sonra kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra arkaya atıp sekilendirebilirsiniz.
Islak görünümlü saçlar için tercihiniz jöle değil saç serumu olmalıdır.
Eğer makyaj sırlarından bahsediyorsak dudaklardan tekrar tekrar söz etmek gerekir. İşte dolgun görünümlü dudaklar için bir tüyo daha. Rujunuzu sürdükten sonra dudağınızın ortasına beyaz far veya aydınlatıcı sürerek güzel sonuç elde edebilirsiniz.
Her fırsatta cildinizi nemlendirin. Aksi halde kuru ve cansız bir görünüme sahip olacaktır.
Makyaj sırları varsa makyaj malzemelerinin de sırları vardır. Makyaj malzemeleri kısa ömürlü ürünlerdir, son kullanma tarihlerini kontrol etmeden kesinlikle kullanmayın.
Makyaj malzemelerini gece ve gündüz olarak ikiye ayırın. Gündüz çok ağır makyajdan kaçının.
Allık alacaksanız krem olanları tercih edin. Krem allık diğerlerine göre daha doğal bir görünüşe sahiptir.
Ayaklarınızın kuruyup sertleşmesini istemiyorsanız ponza taşını unutmayın.
Nereye giderseniz gidin törpünüz hep yanınızda olsun.