İri Gözlere Makyaj Önerileri

Doğuştan iri gözlere sahipseniz birkaç makyaj önerisiyle daha etkileyici, derin bakışlara sahip olabilirsiniz. İri gözler için makyaj önerileri:

1-Makyajdan önce mutlaka yüzünüze nemlendirici sürün.

2-Yorgunluktan veya irsi olan gözaltı morluklarınızı kapatıcı ile kapatın. Amaç gözaltınızı aydınlatmak. Cilt renginize uygun kapatıcı kullanmaya özen gösterin.

3-Göz kapağınıza açık renk far uygulayın. Beyaz renk hariç açık somon, fildişi, açık pudra veya ten renginde far tercih edilmelidir.

4-Göz kapağına uygulanan far rengini kaş altınıza da uygulayın.

5-Göz kapağı ve kaş altına uygulanan açık renk fardan sonra göz çukuruna da koyu renk far uygulayın. Bu sayede gözlerinizde gölgelendirme yöntemiyle gözleriniz açığa çıkacaktır.

6-Göz kapağına göz kalemi ve eyerliner uygulamasını yapın. Göz farınıza uygun renkli göz kaleminizi de göz alt kapağına sürün. Böylece gözlerinizde yoğunluk kazandıracaksınız.

7-Son olarak rimel uygulamasına geçilir. Rimeli birkaç kat sürecekseniz eğer her uygulama sonrasında kirpiklerinizi taramanız önerilir. Bu sayede topaklanma oluşmaz ve daha belirgin kirpiklere kavuşursunuz. Başka bir alternatif ise; rimel uygulamasından önce kirpiklere pudra sürülerek kalıcılık sağlanır. Tüm bu yöntemlerle iri gözlü bayanlar etkileyici bakışlara sahip olabilir.