Gelin makyajı ile ilgili bir çok makale okumuşsunuzdur muhtemelen. Ancak biz düğün makyajı derken gelin makyajından değil davetli olarak gittiğimiz düğünde yapmamız gereken makyajdan söz edeceğiz. Gittiğimiz her etkinlikte daha şık ve güzel görünme, ortamın yıldızı olma gibi hedeflerimiz vardır. Ofiste, yolda, toplantıda makyaj nasıl yapılır ile ilgili bol miktarda kaynak vardır. Ancak düğünler çok farklı ortamlardır. Öncelikle düğünün yıldızı gelindir, bu önceden bellidir. Davetli olarak gittiğimiz hiçbir düğünde gelinden daha şık, daha gösterişli olmak gibi hedeflerimiz olmaz ve olmamalıdır da. Peki düğünlerde nasıl makyaj yapmalı, nasıl giyinmeli ve ne tür aksesuarlar takmalıyız.

Düğün makyajından bahsetmeden önce kıyafete değinelim. Yazımızın girişinde de bahsettiğimiz gibi düğünün yıldızı gelindir ve genelikle gelinlikler beyaz olur. Düğün kıyafetini seçerken nezaketen beyazdan kaçınmamız gerekir. Kendimize uygun şık ve özellikle beyaz olmayan kıyafetimizi seçtikten sonra sıra düğün makyajı ve aksesuarına geldi. Düğünler incelik gecidi gibidir. Geline yıldız olma onuru teslim ettikten sonra şimdi sıra en ince en şık davetli olmaya gelmiş demektir. Düğün makyajınızda mutlaka parlak renkleri seçin. Kıyafetiniz kadar gözleriniz ve dudaklarınız ön plana çıksın. Simli makyaj malzemeleri kullanmaktan kaçınmayın ancak bu parlaklık içinde sadeliğinizin ve inceliğinizin kaybolmasına da izin vermeyin. Altın sarısından parlak yeşile kadar tüm canlı renkleri bir uyum içinde kalmak koşuluyla kullanmaktan çekinmeyin. Çantanızda da, ayak kabılarınızda da mat renkleri tercih etmemeye özen gösterin.

Unutmayın düğün makyajı parlak ancak uçuk ve çizgi dışı bir makyaj değildir. Parlak topuklu ayakkabılarınız, zerafetinizi ön plana çıkaran renkli elbiseniz, salonun loş ışığında kaybolmayan göz ve dudak makyajınız ile düğünlerde çiçek gibi açın.