Havalar ısındıkça bir yandan yazlık kıyafetlerin güzelliği ama çalışan kadınların peki ofise giderken ne giysem derdi bitmiyor. Kombin seçerken hem şık hem de sıcak havanın en büyük dezavantajı terleme, kol altında oluşan lekeler, bir de iş hayatının resmi tarzına ayak uydurmak çok zor olabiliyor.

Tam da bu noktada hepimizin bildiği, her ortamda ve tüm programlarda rahatlıkla kullanabildiğimiz beyaz gömlekler devreye giriyor. Hem sıcak ve stres sebebi ile terleyen vücudumuzda herhangi bir leke ile panik olmamıza engel, hem şık, hem de birçok parça ile kolayca beraber kullanabileceğimiz beyaz gömlek modellerine ağırlık vermenin tam zamanı.

Birçok mağazada binlerce farklı modelde bulabileceğimiz beyaz gömlek mucizesi bu sene trend olan midi alt parçalar, sigara pantolonlar, uzun etekler ile son derece şık kombinleniyor. Ayrıca ister tüm gün rahat etmek için düz ayakkabılar isterseniz de görüntünüze biraz iddia katmak için topuklu ayakkabı, topuklu sandaletleri tercih edebilirsiniz.

Bundan sonrası sizin tarzınıza kalmış… Belki sade bir iki aksesuar, belki bir saat veya ince bir fular ile kombininize renk katabilir, serin havalarda üzerinize alacağınız kot bir ceket ile tüm görüntünüzü spor bir şıklığa dönüştürebilirsiniz.

Benim sıcak havalarda iş hayatı için tercih ettiğim ilk parça kısa kollu, bol beyaz gömlekler. Ancak siz bu görüntüyü kendi tercihinize göre açık kollu, uzun kollu veya farklı bir detayı olan bir gömlek ile de yaratabilirsiniz.