Güzel Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Göz makyajının püf noktalı elbette vardır ve her göz makyajının kendine özgü kullanım yeri ve adı vardır. Bir kaç örnek verecek olacaksak buğulu göz makyajı için ihtiyacınız olan rimeliniz siyah ve kahverengi kalemdir. Üst kısma sürdüğünüz kahverengi kalemi fırçayla dağıtımını yapacaksınız. Dikkatli bir dağıtım olmalıdır yukardan aşağıya yapmalısınız.

Daha sonra göz altınıza siyah kalemi ince bir çizgi olarak uygulamalısınız. Daha sonra rimel uygulamasına geçmelisiniz rimelinizi de belirgin bir şekilde yaptıktan sonra makyajınız tamamlanmış olacak. Göz makyajında önemli bir konuda göz şekline göre yapılan makyaj türüdür çünkü insanların gözleri farklı yapılara sahiptir ve makyajı da bu nedenle farklı yansıtır. Örneğin yuvarlak gözler için makyaj yaparken kalem veya eyeliner kuyruk şeklinde uzatılarak sürülmelidir. Kirpikler uçlara doğru belirginleştirilmelidir.

Far içinde astar far kullanılmalıdır. Renkli gözler için makyaj yeşil gözlü iseniz mor tonları daha hoş görünüm sağlamaktadır. Bu şekilde gözlerin rengine ve şekline uygun makyaj şekilleri bulunmaktadır.