Doğal Yöntemlerle Makyaj Nasıl Çıkartılır?

Günlük yaşantımızda veya özel gecelerde yapılan tüm göz makyajlarınız için kimyasal arındırıcılar gözlerinize ve cildinizi ileriki zamanlarda yıpratma ve cildinizde bozulmalar meydana getirebilir. Tüm bu gibi sorunları ileride yaşamak istemiyorsanız göz çevresinde kullandığımız göz kalemi, rimel, eyeliner ve far gibi makyaj malzemelerini makyaj pamuğumuzu damlattığımız badem yağı veya zeytinyağı ile kolayca temizleyebiliriz.

Badem yağının besleyici özelliği sayesinde kirpiklerimizi olduğundan daha dolgun hale getirebiliriz veya 2 yemek kaşığı kanola yağı ve 1 yemek kaşığı sızma zeytinyağını karıştırın ve pamuk yardımıyla göz makyajınızı çıkartabilirsiniz. Ayrıca cilde uygulanan pudra, fondöten, allık gibi makyaj ürünlerini de salatalık suyu ile temizleyebiliriz. Bunun için yapmanız gereken rendelenen salatalıktan çıkan su bir su bardağı süt ile pişirilir ılınınca süzgeçle süzülür. Elde edilen karışım ile 3 gün boyunca buzdolabında bekletilen karışımı ihtiyaç duyulduğunda kullanılabilir.

Temizleme pamuğunuza bir miktar alarak temizleyiniz ve doğal bakım kürü ile canlı cilde kavuşabilirsiniz. Ayrıca zeytinyağı ve gül suyunu karıştırarak da yüz makyajlarınızı temizleyebilir aynı zamanda cildinize bakım yapabilirsiniz.