Gelin Makyajında Nelere Dikkat Etmelisiniz

Sizin için en özel anınızda doğal görünmek çok önemlidir. Bunu zarafetiniz ile bütünleştirmek ise ancak uygulanacak doğru makyaj ile mümkün olmaktadır. O gün tüm bakışların üzerinde olmasını istiyorsanız, sizde bu yönde adım atmanız gerektiğini bilmelisiniz. Cildinizin yapısına ve ten rengine uyumlu bir fondöten kullanılmalıdır.

Gözleri ön plana çıkarmak için takma kirpik gibi ekstra yardımcı ürünler de etkisi olacak gereçlerdir. Göz makyajında abartıya kaçmadan, aşırı yoğun renklerden kaçınmanız gerektiğini de biliniz. Mat yapıda farların kullanılması doğallığı koruyacaktır. Ruj uygulamasından önce mutlaka dudak kalemi kullanmanız gerektiğini de söyleyelim. Böylece ruj çok daha kalıcı bir sürede dudaklarınızda kalacaktır.

Aynı zamanda hacimli ve düzgün bir dudak görünümüne sahip olacağınızı da belirtelim. Tercih ettiğiniz göz makyajının tam zıttı dudak renkleri kullanmanızın da son derece önemli olduğunu yeri gelmişken dile getirelim. Hafif göz makyajı için baskın renkler, ağır bir göz makyajı içinde daha pastel ve sade tonların seçilmesi çok daha doğru bir sonuç meydana getirecektir.