Son günlerde gittikçe daha çok karşımıza çıkan detoks suları çoktan diyet severlerin listelerinde boy gösterdi. Demlenmiş su (infused water, detox water) ismiyle de karşımıza çıkan bu yeni çılgınlık hem çok sağlıklı hem de çok lezzetli. Meyve ve sebzelerin faydalarını içtiğimiz suyla birleştirmemizi sağlayan bu yeni yöntem hem bol vitaminli ve lezzetli sular içmemizi sağlıyor hem de göze hitap ediyor. Kilo vermeye çalışan bayanların hedeflerine ulaşmasını oldukça kolaylaştıran bu yöntem önümüzdeki günlerde daha da yaygınlaşacağa benziyor.

Egzersiz yapmadığımız standart bir günde minimum 2 litre su içmemiz tavsiye ediliyor. Bu miktar egzersiz oranıyla ve hava sıcaklığı ile artıyor. Su içmek güzel olmasına güzel de gün boyu o kadar çok suyu tek başına sade içmek çoğu kişi için oldukça sıkıcı. Bunun yanında sağlıklı kalmak için tavsiye edilen türlü pratiklerin arasında boğuluyoruz. Hem çok su iç, hem elma kabuklarını ye, hem her gün bir adet greyfurt tüket ki yağ yak

Meyve ve sebzelerin faydalarını içtiğimiz suyla bir araya getiren bu yeni yöntem ise çok keyifli. Vücut direncini arttırmaktan, kilo vermeye, ödem atmaktan sağlıklı cilt için destek olmaya kadar aklınıza gelebilecek her şey için bir detoks suyu tarifi bulmak mümkün. Ne de olsa doğanın gücü sonsuz ve farklı bitkilerin kombinasyonları da sınır tanımıyor.

Detoks suyunu hazırlamak için tarifteki meyve sebzeler, bir sürahi, su şişesi veya kavanoz yeterli. Daha da keyifli hale getirmek için ortalama yarım litre su alan şık su şişelerinden edinebilirsin.

Bugün sizlerle iki temel tarif paylaşacağım. Birisi zayıflamak için lezzetli desteğe ihtiyaç duyanlar için, diğeri de bağışıklık sistemini önümüzdeki kışa hazırlamak isteyenler için. Deneyip memnun kaldığım yeni tarifler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.