Sade ve şık bir makyaj yapmak isteyen bayanlar öncelikle cilt temizliğini kusursuz şekilde tamamlamaları gerekmektedir. İlk olarak cilt tipinize uygun temizleyici ile temizleyip cildinizin kurumasını bekleyin. Temizlenmiş cildinize cildinizin sağlığı için uygun bir nemlendirici uygulayın. Cildinizin iyice nemlendiriciyi emmesinin ardından sivilcelerin ve lekelerin kapanması için yüzünüze ve boynunuza sünger ile az miktar da fondöten uygulayın.

Göz makyajı için gözaltı kapatıcınızı uyguladıktan sonra koyu renk göz kaleminizi kirpiklerin hemen üzerine ince bir çizgi halinde uygulayın. Gözlerinizi büyük göstermek için göz kapağına, gözlerinizi küçük göstermek için de kirpik çizgisinin içine ince bir çizgi çekmeniz gerekmektedir. Hem doğal hem de sade ve şık görünmek için göz kalemini fırça yardımı ile hafif dağıtarak buğulu gözler oluşturabilirsiniz.

Göz kapaklarına süreceğiniz kahverengi far canlı görünmesine yardımcı olmaktadır. Siyah renk rimelinizi uyguladıktan sonra elmacık kemikleri çene ve burun üzerine hafif allık uygulayın. Allığınızda kullandığınız renge dudaklarınızda da yer verin. Bu şekilde doğal bir makyaja kavuşabilirsiniz.