Saç Bakım Yağlarının görevleri

Tatlı Badem Yağı

Tatlı badem yağı saçların daha sağlıklı ve hızlı uzaması için saç köklerine masaj yaparak uygulanır. Hem tek başına hem de saç maskesi hazırlanan diğer yağlar ile birlikte karıştırılarak kolaylıkla kullanılabilir. Herhangi bir kokusu olmadığı için rahatsız etmez ve düzenli kullanımda saçların daha hızlı uzadığı gözlemlenmiştir.

Hint Yağı

Oldukça yoğun kıvamlı olan bu yağı genellikle yılan yağı ile birlikte kullanmak gerekiyor. Yeni saç oluşumu için çok etkili olan bu iki yağ özellikle saç dökülmesi sorunu yaşayan kişiler için çok faydalı. Uzun süre saç köklerine masaj yaparak bekletilen ve sonrasında yine masaj yaparak yıkanan saçlarda faydası çok büyük.

Çam Terebentin Yağı

Saç bakım yağları içinde oldukça keskin bir kokuya sahip olan bu yağ, genellikle kremsiz şampuanlara eklenerek saçların daha etkili temizlenmesine yardımcı olurken kepek oluşumunu da engellediği için tercih edilir. Kremli şampuanlarda etkisi az iken kremsiz şampuanlarda oldukça etkilidir. Bu yüzden sonrasında saçlarınızı bir defa da saç kremi ile nemlendirmeniz gerekse de saçlarınızdan kepeği büyük oranda uzaklaştırmış olacaksınız.