Profesyonel Ses Sistemleri Kullanımı

Profesyonel Ses Sistemleri; tiyatro, konferans, toplantı salonları, okullar ve düğün salonları gibi yerlerde sesin geniş alanlara yayınlanabilmesini sağlayan sistemlerdir. Büyük organizasyonların yanı sıra kullanım alanı oldukça geniş olan profesyonel ses sistemleri, evlerde ve araçlarda dahi kullanılmaktadır. İçerisinde birçok ürünü barındıran bu sistemlerin her bir parçası özenle seçilmeli ve dikkatlice satın alınmalıdır. Aksi takdirde en ufak bir parçada oluşacak aksaklıklar bütün sistemin çalışmasını etkileyecektir.

Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Öncelikle ses sistemi satın alırken bunun ne için kullanılacağı belirlenmelidir. Hangi ortamda ve ne için hizmet edeceğine özellikle dikkat edilmelidir. Alanın büyüklüğü ve akustik özellikleri, ses sisteminin seçilmesindeki en önemli özelliklerin başında gelmektedir. Ses sisteminin en iyi ses kalitesine sahip olması için kullanılacak ortamın sese karşı duyarlılığına özen gösterilmelidir. Ayrıca ses sistemi için birbirini destekleyen parçalara ve tüm sesi dengeli bir şekilde dağıtan hoparlörler tercih edilmelidir. Profesyonel Ses Sistemleri tercihinde yapılan en büyük hatalardan biri ise en pahalı ürünlerin tercih edilmesidir. Ürün satın alırken pahasından ziyade kullanışlılığı ve performansına dikkat edilmelidir. Böylelikle istediğiniz performansı daha makul fiyatlarla karşılayabilirsiniz.

Hoparlör Seçiminin Ses Sistemine Etkisi

Hoparlörler,Profesyonel Ses Sistemi içerisindeki en önemli parçaların başında gelmektedir. Hoparlörlerin ses özelliklerinin kalitesi, kişiden kişiye değişim gösterse de belirli kurallar çerçevesinde değerlendirilmelidir. Hoparlörlerin kalitesi; tasarımları, kullanıldığı malzeme gibi en ince ayrıntılarına kadar değerlendirilmelidir. Örneğin; plastik dökme kasalı hoparlörler, ağaç kasalı hoparlörlere göre daha az kaliteli sayılmaktadır.

Profesyonel ses sistemleri değerlendirilirken ses niteliklerine ilişkin kontrollere oldukça dikkat edilmesi gerekmektedir. Bas, tiz gibi ses seviyelerinde en iyi performansları alacak sistemlere ön planda tutulmalıdır. Hoparlör seçimleri, müziğin ve efektlerin etkisini hissettirebilmek için ve temiz bir ses dağıtımı gerçekleştirmekte oldukça etkilidir. Öte yandan birbirini destekleyen cihazların kullanılması, gürültü oranları dışında ses kalitesi açısından markadan markaya fazla değişim göstermedenstandart ürünlerin kullanımına özen gösterilmelidir. Çok pahalı ve kaliteli ancak birbiriyle uyum sorunu yaşayan parçalardan oluşan müzik sistemleri, beklenilen performansların çok altında kalacaktır. Uyumlu bir sistemde ise parçaların fiyatları birbirine yakın olmaktadır.

 

 

Hem ekonomik hem de kaliteli ses sistemleri

Profesyonel ses sistemleri denildiği zaman ülkemizde akla gelen ilk adres, hiç şüphesiz FenomenSes şeklindedir. FenomenSes, 8 yılı aşkın süredir sektöründe faaliyetlerini sürdürmektedir. 8 yıllık süre zarfında yakalamış olduğu müşteri memnuniyeti ile adından sıkça söz ettiren firma ile siz de mutlaka iş yapınız.

Mekanınız için ses, görüntü ya da ışık sistemleri satın almanız gerekiyorsa, hiç tereddüt dahi etmeden bu firmaya başvurmanızı tavsiye ederiz. FenomenSes ile çalışanlar, birinci sınıf kalitede ses mikserlerine, en iyi hoparlörlere, kablosuz mikrofonlara, anons sistemlerine ve çok daha fazlasına avantajlı fiyatlarla sahip olabilir.

Firmanın ürünlerini yakından incelemek isterseniz, hemen fenomenses.net adresini ziyaret edebilirsiniz.