HİNT KINASI NEYDEN ve NASIL YAPILIR, NASIL YAKILIR?

Hint kınası bir nevi dövmedir yani istenilen bir yere istenilen şeyin hint kınası adı verilen boya ile yapılmasıdır bu kadar çok tercih edilmesinin nedeni ise dövme yaptıramayacak olanların hint kınası ile yapılan dövmeleri yaptırmasıdır.Yaş izin gibi sebeplerin yanı sıra insanların çok büyük bir kısmı dövme yaptırmaktan hayatın sonuna kadar vücutta taşınacağı için sıkılma ihtimallerinde korktukları için yaptırmazlar bu yüzden de hint kınasını tercih ederler hem olası bir sıkılma durumunda sildirmek gibi pahalı bir yönteme gerek olmadığı zaten en fazla 15-20 gün içinde silindiği hem de çok daha ucuz olduğu için.

Hint kınası tercih etmelerinin bir diğer nedeni ise ele yapılan desenlerdir.Bu dönemde çok kalmamış olsada el üzerine parmaklara kadar uzanacak şekilde yapılan dövme bazı kültürler için bir semboldür. Bu sembol için değil ama keyfi olarak beğenildiği için yaptırılan bir dövmedir ellere yapılan hint kınası.

Kalıcı dövme yapan sanatçıların çok büyük bir çoğunluğu da el üzerine dövme yapmazlar bu yüzden el üzerine yapılan dövmeler için binlerce çeşidi olabilen hint kınası çokça tercih edilir.